Agnieszka Mazur - konferansjer

Agnieszka Mazur - konferansjer

Agnieszka Mazur ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w klasie fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Już podczas studiów wielokrotnie prowadziła koncerty filharmoniczne jako konferansjer, a także z sukcesami zaangażowała się w pracę dydaktyczną. Równolegle z założeniem i prowadzeniem własnej klasy fletu w Państwowej Szkole Muzycznej w Kościanie, rozpoczęła karierę solistyczną. Jako flecistka koncertowała w wielu miastach Polski a także Niemczech, Belgii i poza granicami Europy, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W 1999 roku zwyciężyła konkurs Medium 99, w którym pokonała ponad setkę kandydatów ubiegających się o tytuł wyjątkowej osobowości medialnej. W tym samym roku ukończyła Wielkopolską Szkołę Radia, Telewizji i Filmu. Bogate doświadczenie sceniczne, charyzma i zacięcie dziennikarskie sprawiły, że w kolejnych latach, podczas pracy na stanowisku Dyrektora Artystycznego Wielkopolskiego Biura Koncertowego (2002 – 2009), podejmowała szereg wartościowych inicjatyw twórczych m.in. prowadziła cykl „spotkania z kulturą” i redagowała nowatorskie scenariusze koncertowe i teatralne.

Od czerwca 2009 r. Agnieszka Mazur pełni funkcję Prezesa Fundacji Fabryka Sztuki w Poznaniu. Lata pracy dziennikarskiej i doświadczenie pedagogiczne pozwoliły jej stworzyć zamysł ogólnopolskiego projektu Nie boję się muzyki, adresowanego do szerokiego grona odbiorców – dzieci, młodzieży i dorosłych. 

 

Kontakt: Dariusz Matysek tel. 516 125 835 e-mail: produkcja@fundacjafabrykasztuki.pl

 

Powrót do góry