Orkiestra Collegium F. - zespół złożony z wybitnych młodych i kreatywnych muzyków, studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych. Pełne pasji interpretacje Collegium F przysporzyły orkiestrze uznania ze strony melomanów i współpracujących z nią artystów.

Zespół stale współpracuje z Polskim Teatrem Tańca (spektakl Walka Postu z Karnawałem nagrodzony na targach w Cannes), festiwalem Era Nowe Horyzonty (koncert muzyki filmowej Eleni Karaindrou), Festiwalem Wiosny Muzycznej w Poznaniu (spektakl Klausa Obermeiera Sacre – muzyka I. Strawiński Święto wiosny), Festiwalem Nostalgia. Orkiestra występowała także z grupami TGD oraz New Life M, rejestrując wspólnie płytę DVD Z ciemności do światła

Orkiestra nagrała ścieżkę dźwiękową do dwóch odcinków serii edukacyjnej "Między nutami "Po diabła orkiestrze dyrygent" oraz "Wzór na utwór". Oba filmy zdobyły główną nagrodę "Złotego kopernika" na Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDU KINO w Warszawie

Jednym z ciekawszych przedsięwzięć Collegium F. był program Music in death camps (2012) - międzynarodowy projekt dotyczący muzyki i orkiestr w obozach zagłady, realizowany we współpracy polsko-niemiecko-izraelskiej. Obok spotkań ze świadkami Zagłady i odwiedzin w miejscach pamięci, program obejmował multimedialne koncerty w Polsce i Hannoverze, które odbiły się szerokim echem wśród publiczności obu krajów.

Flagowymi zadaniami orkiestry Collegium F. są wykonania i prawykonania Speaking Concerts. Zespół, który dysponuje bogatą i elastyczną obsadą, współtworzył ponad trzydzieści różnych programów koncertowych, świetnie odnajdując się w bardzo zróżnicowanym artystycznie i stylistycznie repertuarze: od Pasji J. S. Bacha, przez symfonie i koncerty Haydna i Mozarta, przez dzieła romantyczne (Beethoven, Rossini, Verdi, Chopin), aż po muzykę XX- i XXI-wieczną (Paderewski, Strawiński, Pärt). Wielowątkowe i skrajnie odmienne programy Speaking Concerts wymagają od muzyków nie tylko pełnego profesjonalizmu, ale również zdolności adaptacyjnych, umiejętności pracy pod presją czasu i zaangażowania.

Przez ponad dziesięć lat działalności Collegium F. współpracowało z artystami takimi jak m.in.: AudioFeels, Alicja Majewska, Artur Andrus, Irena Santor, Edyta Górkiak, Tomasz Szymuś, Michał Szpak, Krzysztof Skiba, Bogusław Kaczyński, Mikołaj Adamczak, Joanna Horodko, Marzena Michałowska, Jacek Kortus, Krzysztof Jablonski, Dariusz Stachura, Paweł Skałuba, Iwona Hossa i wielu innych.

Koncertmistrzem orkiestry Collegium F. jest Marcin Suszycki. 

Dyrygentem i założycielem zespołu jest maestro Marcin Sompoliński.

W listopadzie 2017 roku COLLEGIUM F weźmie udział w trasie koncertowej LA LA LAND in CONCERT

Wydarzenia

<<
  • lipiec 2017
  • sierpień 2017
  • wrzesień 2017
  • październik 2017
  • listopad 2017
  • grudzień 2017
  • styczeń 2018
  • luty 2018
  • marzec 2018
  • kwiecień 2018
>>
Powrót do góry