XI FESTIWAL IM. PHILIPPA I XAVERA SCHARWENKÓW

"Paderewski all inclusive"

Koncert będzie obrazem momentów z życia wybitnego męża stanu i artysty - Ignacego Jana Paderewskiego. Kanwą opowieści będą „Pamiętniki” Paderewskiego spisane przez Mary Lawton (PWM 1986). Ważnym momentem widowiska będzie przedstawienie np. fragmentu zainscenizowanego recitalu Paderewskiego przed prezydentem Thomasem Woodrowem Wilsonem. To właśnie o tych koncertach napisał Norman Davies: „(…) dzięki koncertom, jakie dawał w Białym Domu Ignacy Jan Paderewski, wpisał na swoją listę niepodległość” (lista 14 punktów, przedstawionych w Kongresie USA, dotyczących przyszłego pokoju w Europie po I wojnie światowej).

Historia zostanie ukazana dwutorowo: za pomocą rekonstrukcji (wykonanie utworów, aktorzy, narracja) oraz współczesny komentarz rapera, który w improwizowany sposób komentować będzie dzisiejsze znaczenie wielkich dokonań Paderewskiego.


Obsada:
Jakub Czerski jako Ignacy Jan Paderewski - kompozytor, pianista, premier Rzeczpospolitej
Andrzej Lajborek jako Józef Piłsudski - Naczelnik Państwa
Agnieszka Mazur jako Mary Lewis - dziennikarka, pisarka
Lucyna Białas jako Diva - Śpiewaczka
Oskar Lepczyński jako Student / Raper

W programie utwory: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego.

Zapraszamy również na retransmisje online koncertu 22 sierpnia o godzinie 19:00! Będzie dostępna na stronie facebookowej Fundacji Pro Cello oraz stronie Muzeum Zamku Górków!

Ze względu na Państwa bezpieczeństwo obecne będą specjalne środki ostrożności, dlatego prosimy o przybycie na koncert z wyprzedzeniem czasowym. Liczba miejsc będzie ograniczona ze względu na zaostrzone wymogi sanitarne, koncert będzie nagłośniony również w Parku Zamkowym.

WSTĘP WOLNY 

        

Wydarzenia

Powrót do góry