Operetta! Żyjesz w Matrixie / Koncert finałowy Festiwalu Malta

André Rieu, Johann Strauss I i Johann Strauss II, Jacques Offenbach, Andrew Lloyd Webber, Galt MacDermot, a także Maanam, ABBA, no i Moniuszko! Co łączy te, na pierwszy rzut oka, wykluczające się światy muzyczne?

🎉______KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU MALTA! ______🎉

Od wielu lat tradycją Malta Festival Poznań są niebiletowane, plenerowe koncerty, które wieńczą wiele dni artystycznych wrażeń. Zawsze przyciągają tysiące poznaniaków i stają się ważnym wydarzeniem w życiu miasta. W tym roku będzie to połączenie operetkowo-musicalowej klasyki ze współczesnymi utworami ABBY, Maanamu czy Portishead. Finałowy koncert odbędzie się w samym sercu Poznania, przy ul. św. Marcin i ul. Skośnej – w miejscu, w którym powstanie nowa siedziba Teatru Muzycznego.

Usłyszymy wspaniałych artystów, którzy wykonają najpiękniejsze, najbardziej lubiane utwory. Za aranżację repertuaru odpowiada w całości Mateusz Holak, utwory wykona Orkiestra Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego oraz artyści związani obecnie lub w przeszłości z poznańską sceną muzyczną, m.in. Justyna Szafran, Marta Mazurek, donGURALesko, Andrzej Donarski, Emose Katarzyna Uhunmwangho i sam Mateusz Holak.

Oprawę wizualną koncertu stworzą społeczno-polityczne grafiki Alicja Biala. Jedna z grafik, na której znalazły się kobiety w tradycyjnych staropolskich strojach na tle blaszanego kontenera z graffiti „Żyjesz w Matrixie” stał się nie tylko wizualną zapowiedzią maltańskiego koncertu, ale także tytułem wydarzenia.

– Ironia, a przede wszystkim autoironia – to dwie najważniejsze cechy, których dziś nam brakuje. Brakuje nam dystansu do innych i samych siebie. Wszystkie te przymioty proszę koniecznie zabrać na ten koncert! Będą niezbędne! Mam nadzieję, że nasza Operetta trochę Was poruszy i trochę ucieszy! – zaprasza Michał Merczyński, dyrektor festiwalu.

Wydarzenia

Powrót do góry