Koncert karnawałowy "Poszukiwacze zaginionej arii"

 

Nie od dziś wiadomo, że wielkie afery szpiegowskie nie są ani wielkie, ani tym bardziej szpiegowskie bez przynajmniej trzech istotnych elementów: skandalu na najwyższych szczeblach, wyjątkowo podstępnego oszusta, zdolnego przechytrzyć policję (lecz nie – detektywa!) oraz emocjonujących zwrotów akcji.
Podczas kolejnego programu Speaking Concert do tych obowiązkowych składników kryminalnej historii przez duże H, dodamy jeszcze sporo podejrzanej muzyki, intrygi kilku gotowych na wszystko solistów i udział zorganizowanych grup... – orkiestry i chóru. Nie zabraknie również dyrygenta, który nie waha się mówić wszystkiego, co wie (a wie za dużo!) i nie obawia, że ktoś może chcieć zamknąć mu usta!
Poszukiwaczy zaginionej arii, śmiałków, którzy wyruszą w ślad za niewyraźnym tropem, czekają nie tylko podróże po całej Europie, w zaułki i ciemne zakątki, ale też wędrówki po najróżniejszych stylach muzycznych i gatunkach; przez dzieła Bacha, Vivaldiego i Handla, po największe hity ABBY, The Beatles i Skaldów.
Rozwiązanie zagadki okaże się na przemian zbliżać i oddalać. Na szczęście z Poszukiwaczami będzie specjalista – doświadczony porucznik Borewicz. Czy i tym razem, gdy zabrzmi: „07 zgłoś się!”, stanie na wysokości zadania?

Program:

G.F. Händel Muzyka sztucznych ogni HWV 351 (fragmenty), Muzyka na wodzieHWV 348–350 (fragmenty), Zadok the Priest – anthem HWV 258 (chór początkowy), Alleluja z oratorium Mesjasz HWV 56
A. Vivaldi Koncert skrzypcowy F-dur op. 8 nr 3, RV 293 „Jesień”, cz. III
G. Rossini Duetto buffo di due gatti
J.S. Bach Wir eilen mit schwachen – duet z kantaty Jesu, der du meine Seele BWV 78
J. Strauss syn Kuplety Adeli z operetki Zemsta nietoperza
Suita BAS czyli The Beatles, Abba, Skaldowie – opracowanie: M. Sompoliński, 

Wydarzenia

Powrót do góry