Idea

Speaking Concerts jest autorskim cyklem koncertów edukacyjnych Fundacji, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki, multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Jak wyglądają Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze... śledztwo!

Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirując pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.

Nie inaczej jest w muzyce. Dlatego podczas dwudziestu koncertów z serii Speaking Concerts publiczność dowiedziała się m.in. o statusie majątkowym Antonio Vivaldiego, o tym, jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się interwencją służb porządkowych i kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci.


Speaking Club - dołącz do nas! 

To dzięki Wam, słuchaczom i sympatykom, idea Speaking Concert może się rozwijać. Dziękując za wsparcie i zaangażowanie, zapraszamy do współtworzenia społeczności Speaking Concerts, poprzez rejestrację na stronie http://speakingconcerts.pl/o-speaking-club. Dla klubowiczów przygotowujemy dodatkowe materiały multmedialne i „speakingowe niedopowiedzenia” rozwijające wątki poruszane na koncertach. Klubowe przywileje to także korzystne zniżki na nasze imprezy!


Szczegóły dotyczące programów: http://speakingconcerts.pl/repertuar

W sezonie 2018/2019 projekt został dofinansowany przez Urząd Miasta Poznania oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

   

Koordynator projektu: Dariusz Matysek tel. 516 125 835, produkcja@fundacjafabrykasztuki.pl

 

SPEAKING CONCERTS

kliknij aby rozpocząć prezentację 

Powrót do góry