Jury konkursu plastycznego

Jury konkursu plastycznego

Konkursowicze!

Przedstawiamy szacowne grono, które z uwagą pochyli się nad Waszymi pracami!

Agnieszka Mazur

Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu na wydziale instrumentalnym w klasie fletu. Koncertowała w wielu miastach Polski, Niemczech i Belgii, a także poza Europą - w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 1999 roku wygrała konkurs „Medium 99” co zaowocowało ukończeniem Wielkopolskiej Szkoły Radia, Telewizji i Filmu. Konferansjer, prelegent, dziennikarz, autorka scenariuszy opracowanych z myślą o koncertach dla szkół i domów kultury. Przez 7 lat była Dyrektorem Artystycznym Wielkopolskiego Biura Koncertowego. Od czerwca 2009 roku Prezes Fundacji Fabryka Sztuki w Poznaniu. Spiritus movens projektu Nie boję się muzyki. Matka trójki dzieci. Kocha malarstwo i sztukę użytkową.

Kamila Bazyly

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, koordynator i producent projektu Nie boję się muzyki. Organizacją konkursu Jak wygląda muzyka? zajmuje się od pierwszej edycji imprezy, dbając m.in. o skrupulatne katalogowanie prac i ich wyczerpujący opis. Nadzorowała wiele wystaw prac plastycznych, powstających np. w ramach Projektu Owińska. Matka dwójki dzieci i zapalona podróżniczka. Jej potrzeby wrażeń estetycznych zaspokajają dalekie wyprawy do Azji. Niełatwo ją zaskoczyć, bo widziała już niejedno - także wieloryby i słonie!

Piotr Łysakowski

Projektowaniem graficznym zawodowo zajmuje się od kilkunastu lat. Doświadczenie zdobywał, współtworząc firmy reklamowe, m.in., wraz z Piotrem Libickim, Atelier graficzne Ermellino. Obecnie pracuje pod własną marką. Doświadczenie w dziedzinie fotografii zdobywał początkowo dzięki pasji – fotografii lotniczej. Jego zdjęcia publikowały takie czasopisma jak: brytyjskie  "AirForces Monthly", "Polska Zbrojna", "Lotnictwo"; ale i dzienniki: "Gazeta Wyborcza" czy "Głos Wielkopolski". Z czasem zaczął zajmować się fotografią również zawodowo, łącząc ją z projektami graficznymi i realizując niezależne sesje.

Mikołaj Rykowski

Doktor muzykologii, wykładowca na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Koncertujący klarnecista, zdobywca nagrody specjalnej na III Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim w 1999 roku. Znawca polskiego folkloru muzycznego. Jako prelegent współpracuje m.in. z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej i poznańską Akademią Muzyczną, przygotowując wprowadzenia słowne do koncertów. Brał udział w licznych konferencjach muzykologicznych (m.in. w Czechach i w Niemczech).

Powrót do góry