Making of

Przygotowania do koncertów Fabryki Sztuki to temat co najmniej na... dwuczęściowy Speaking Concert.

W trwającym od lat (i zwalniającym tylko na krótkie chwile) szale planowania, rozpisywania, organizowania, produkowania i promowania zdarza się mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji. Czasem okazuje się, że dom kompozytora, który chcemy sfilmować, od dawna już nie istnieje, czasem bladym świtem szukamy pojedynczego, różowego pantofelka dla tancerki. Zdarzają się zniknięcia solistów chwilę przed występami i podejrzane zaginięcia rekwizytów. Ktoś zapomina nut, ktoś dowiaduje się o czymś jako ostatni, a ktoś, wobec nagłej awarii koncertowego ekranu, musi wynieść z domu własny telewizor.

Ponieważ na co dzień stawiamy czoła estremalnym przypadkom, rozwijamy szereg pożytecznych umiejętności. Praca nad koncertami pozwoliła jednemu z naszych kolegów odkryć talent aktorski - szlifowany podczas coraz trudniejszych roli: trupa, listonosza i mnicha. Inny członek ekipy, mimo niepozornych gabarytów, okazał się doskonałym kandydatem na strongmana, zdolnym unieść dwadzieścia pulpitów naraz. Koleżanka z kolei nabrała takiej wprawy w stempolowaniu listów, że, gdyby nie praca w Fabryce Sztuki, znalazłaby zatrudnienie na poczcie.

W wiele z naszych opowieści z pewnością byście nie uwierzyli. To dlatego postanowiliśmy zacząć się nimi dzielić. Na stronie Making of znajdziecie historie, od których włos jeży się na głowie, zdjęcia ze SpeakingPodróży, aftersceny i niepublikowane dotąd materiały filmowe. Zobaczycie, jak wygląda praca nad koncertami od strony organizacyjnej i co dzieje się na backstage'u, kiedy oglądacie kolejny Speaking Concert...

Zapraszamy do lektury!

Kręcimy film z Einsteinem!

Kręcimy film z Einsteinem!

Niestety znany fizyk nie najlepiej radzi sobie z... liczeniem!...
Ze SpeakingKamerą!

Ze SpeakingKamerą!

Podczas nagrywania materiałów do Speaking Concerts nasza kamera zwiedziła pół Europy!...
Zdjęcia z aresztu!

Zdjęcia z aresztu!

Najlepsze pomysły są też często najtrudniejsze w realizacji....
Making of - Rossini saute

Making of - Rossini saute

Czy pamiętacie program o Rossinim?...
Powrót do góry