Marcin Suszycki

Marcin Suszycki

Marcin Suszycki

Koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Poznańskiej i koncertmistrze Orkiestry Collegium F. Ma różne zainteresowania muzyczne. Z Bartoszem Bryłą, Mariolą Banaszkiewicz-Bryłą, Tomaszem Lisieckim i Marzeną Michałowską od 2006 roku tworzy zespół muzyki barokowej wykonywanej na dawnych instrumentach. Ale już rok później zajął się muzyką z całkiem odmiennej epoki – jako pierwszy skrzypek zespołu an Arche gra w nim muzykę współczesną.

Współpracuje z orkiestrami: Concerto AvennaSinfonia VarsoviaFeel Harmony i Polską Orkiestrą Kameralną, występuje też jako kameralista. Do ciekawych doświadczeń artystycznych może z pewnością zaliczyć dwa niemieckie tournées ze znakomitym skrzypkiem Nigelem Kennedym, podczas których odwiedził sale koncertowe Berlina, Monachium, Kolonii, Frankfurtu, Lipska i Baden- -Baden. W 2015 roku Marcin Suszycki otrzymał Medal Młodej Sztuki – nagrodę Głosu Wielkopolskiego przyznawaną młodym i oryginalnym twórcom.

Marcin Suszycki naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Kontynuował ją w przemyskim Liceum Muzycznym w klasie Roberta Naściszewskiego, współpracując w tym czasie z Przemyską Orkiestrą Kameralną Capella Premisliensis, z którą nagrał płytę z udziałem Bartosza Bryły i Andrzeja Hiolskiego. Koncertował też jako solista z polskimi orkiestrami filharmonicznymi.

Źródło: http://www.filharmoniapoznanska.pl/

Powrót do góry