Poszukiwacze - Anna Mikołajczyk

Poszukiwacze - Anna Mikołajczyk

Tropiciele zaginionej arii!

Rozwiązanie zagadki tuż-tuż! Kiedy skreślacie kolejne dni w kalendarzach, my przedstawiamy kolejną sylwetkę Gwiazdy styczniowego koncertu:

Anna Mikołajczyk jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie, w której ukończyła klasę śpiewu Małgorzaty Marczewskiej. Warsztat i umiejętności doskonaliła na kursach muzyki dawnej prowadzonych m.in. przez Evelyn Tubb i Andrew Kinga.

W 1998 r. zdobyła wyróżnienie na Konkursie Muzyki Dawnej "Przeszłość dla Przyszłości". W 2001 otrzymała nagrodę im. Zofii Rayzacherowej "dla największej indywidualności artystycznej w dziedzinie muzyki dawnej" na 11. Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Współpracuje z cenionymi zespołu: Ars Nova, Dekameron, Il Canto, Capella Augustana, i orkiestrami: Concerto Polacco, Kleine Kammer-Musique, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Polska Orkiestra Radiowa, z którymi dokonała wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz realizacji płytowych. Kilka z nich nominowanych było do nagrody polskiego przemysłu muzycznego "Fryderyk".

Brała również udział w licznych festiwalach muzycznych, takich jak m.in.: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Gaude Mater, Laboratorium Muzyki Współczesnej, Festiwal Polskiego Radia, Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich, Sagra Musicale Malestiana w Rimini (Włochy), Praska Wiosna (Czechy), Dni Starej Hudby w Bratysławie (Słowacja), Oude Muziek w Utrechcie (Holandia), Vantaan Barokki w Helsinkach (Finlandia), Creations Baroques Atlantique (Francja), Tage alter Musik in Herne (Niemcy).

Poza wykonawstwem muzyki dawnej, chętnie sięga również po repertuar współczesny. 

Źródło: http://culture.pl/

Wywiad z p. Anną na temat ciekawej roli w operze Elżbiety Sikory "Madame Curie" 

Fot. Bogusław Beszłej/Archiwum Narodowego Forum Muzyki

Powrót do góry