Przegląd Zespołów Teatralnych

Przegląd Zespołów Teatralnych

Drodzy!

Czy słyszeliście, jakie znakomitości zasiądą w Jury Przeglądu Zespołów Teatralnych dla osób niepełnosprawnych?:)

maria-rybarczyk

Maria Rybarczyk – aktorka Teatru Nowego w Poznaniu od 1982 roku. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Utytułowana podczas wielu festiwali i spotkań teatralnych. W 1989 r. zdobyła nagrodę za rolę Marianny w spektaklu TARTUFFE Moliera podczas XXIX Kaliskich Spotkań Teatralnych. Trzy lata później odebrała nagrodę aktorską  za rolę Kordelii w DZIENNIKU UWODZICIELA Sorena Kierkegaarda podczas XXVII Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Małych Form w Szczecinie. W 2008 r. zdobyła „Laur Wiosny” za najlepszą rolę kobiecą za rolę Heleny Andrejewny w spektaklu WUJASZEK WANIA Antona Czechowa podczas 2. Międzynarodowego Festiwalu Jednego Autora w Elblągu. W 2013 r. uhonorowaną ją tytułem „Zasłużona dla kultury polskiej”. Szerszemu gronu odbiorców znana również z kreacji w serialach – grała m.in. w M jak miłość, Na wspólnej i w Czasie honoru.

pub_profile

Andrzej Lajborek – aktor Teatru Nowego w Poznaniu od 1975 roku. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W 1979 r. zdobył nagrodę dla najpopularniejszego artysty scen poznańskich. Dwa lata temu odznaczono go Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”. Występował m.in. w filmach: Trzecia część nocy i Sekret Enigmy. Obok pracy w Teatrze Nowym wpiera również poznańską Fundację Fabryka Sztuki, popularyzując muzyczny repertuar poważny wśród różnych grup odbiorców. Występował podczas muzycznych spektakli takich jak np. Upiór w orkiestrze. Jego bogate doświadczenie sceniczne obejmuje również współpracę z osobami niepełnosprawnymi.

Janusz_Andrzejewski

Janusz Andrzejewski – aktor Teatru Nowego w Poznaniu. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 1989 r. zdobył nagrodę Forum XIII Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora i Małych Form Teatralnych. Rok później zdobył nagrodę publiczności za monodram MORFINA wg Michaiła Bułhakowa, na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu. W ubiegłym roku wyróżniono go za monodram REQUIEM PANA COGITO na XVII Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Letnia Scena” w Łodzi. Jest współtwórcą i pedagogiem Wydziału Aktorskiego Akademii  Sztuk  Wizualnych w Poznaniu 1994-2000. Wyreżyserował m.in. Nędzę uszczęśliwioną (1997) i Impresję letniego wieczoru według Ławeczki A. Gelmana (2007).

Źródło: http://teatrnowy.pl/ 

Powrót do góry