Recenzja z Festiwalu Scharwenków!

Recenzja z Festiwalu Scharwenków!

Z żalem rozstaliśmy się w piątkowy wieczór pierwszego lipca 2016 r. z artystami, którzy dostarczyli tylu wspaniałych wrażeń podczas VII Festiwalu im. Philippa i Xavera Scharwenków (...). Dobór kompozycji i wykonawców gwarantował dawkę kultury wyższej. Niepowtarzalna atmosfera koncertów, bardzo klimatyczne miejsce sprawiają, że słuchacze, którzy już raz tutaj przyszli – wracają.

(...)

Po słowach uznania, podziękowań i wręczeniu bukietów kwiatów rozpoczął się ostatni już koncert. Wystąpili: wiolonczelistka Weronika Strugała, która przy akompaniamencie Pawła Mazura wykonała Polonez F-dur D. Poppera. Następnie dwoje wiolonczelistów Zofia Ziemkiewicz i Łukasz Dziedziak wykonali Sonatę c-moll L. Boccheriniego. Trzecią częścią programu był występ znakomitej sopranistki Iwony Hossa, która błyskotliwie wykonała siedem pieśni S. Rachmaninowa.

Prawdziwą wisienką na torcie okazał się ostatni punkt programu, kiedy to aż ośmioro wiolonczelistów: Stanisław Firlej, Tomasz Lisiecki, Maciej Mazurek, Katarzyna Polonek, Łukasz Dziedziak, Bogumił Hausenplas, Weronika Strugała i Zofia Ziemkiewicz razem z Iwoną Hossa wykonali utwór „Bachians brasilieras” kompozytora H. Villa-Lobos. Publiczność entuzjastycznie przyjęła to wykonanie i nie chciała artystów wypuścić bez bisu. Tomasz Lisiecki zabawnie skomentował to, że w przeciwieństwie do futbolu tutaj dogrywki już nie będzie i ze smutkiem przyszło pożegnać się z festiwalem.

Andrzej Franke, VII Festiwal im. Philippa i Xavera Scharwenków zakończony

Fot. http://zamek.informatycznynadzor.pl/zamek/

Powrót do góry