Speaking Concerts - oferta dla filharmonii i dużych ośrodków kultury

Speaking Concerts jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki, multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirując pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.

Projekt SPEAKING CONCERT gościł w wielu Filharmoniach na terenie całego kraju m.in Filharmoni Opolskiej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmoni Warmińsko-Mazurskiej, Filharmoni Częstochowskiej, Filharmonii Wałbrzyskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Filharmonii Zielnogórskiej, współpracowaliśmy także z Elbląską Orkiestrą Kameralną oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.  

Wielokrotnie prezentowaliśmy nasze programy w Filharmoni Łodzkiej, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu czy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie dla której to przygotywywaliśmy m.in. jeden z koncertów inauguracujących jej działalność w nowej siedzibie. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi programami, które chętnie zaprezentujemy w Państwa instytucji. 

Szczegóły projektu znajdą Państwo na stronie www.speakingconcerts.pl

kontakt: Agnieszka Mazur tel. 509 854 774 e-mail agnieszka.mazur@fundacjafabrykasztuki.pl

 

W sezonie 2018/2019 rekomendujemy szczególnie 

PADEREWSKI - POKOLENIE IJP

PADEREWSKI - POKOLENIE IJP

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI...
Kariera wojskowej piosenki - rzecz o hymnie narodowym

Kariera wojskowej piosenki - rzecz o hymnie narodowym

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI...
Moniuszko i jego halka

Moniuszko i jego halka

200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki...
Muzyka w obozach zagłady

Muzyka w obozach zagłady

Koncert w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej...
Powrót do góry