Wzór na utwór - Klaudyna Żołnierek

Wzór na utwór - Klaudyna Żołnierek

Speakingowcy!

Już niedługo poznamy wzór na utwór - sekretną, dźwiękową recepturę, dzięki której muzyczne eksperymenty staną nam dostępniejsze!:)

Zanim spotkamy się w tej ważnej sprawie, przedstawiamy jedną z bohaterek kolejnego koncertu - lutnistkę, gitrzystkę, wirtuozkę teorby, Klaudynę Żołnierek.

Artystka, mimo młodego wieku, może już poszczycić się niezwykłym doświadczeniem scenicznym i wyjątkowymi zdolnościami, potwierdzonymi sukcesami podczas ogólnopolskich konkursów gitarowych. Uwagę zwracają zwłaszcza jej rozliczne zainteresowania muzyczne. Jak przystało na człowieka nauki - człowieka renesansu, Żołnierek nie poprzestaje na szlifowaniu jednej dziedziny umiejętności - gry na gitarze, sięgając do technik i instrumentów mniej znanych i bardzo wymagających.

Obecnie studiuje grę na lutni pod kierunkiem Antona Biruli, równocześnie koncertując jako solistka i kameralistka. Wykonuje repertuar dawny, popularyzując wiedzę o ciekawych instrumentach, takich jak np. siostra renesansowej lutni - teorba. Współpracuje z zespołem Pro Musica Antiqua, znanym z wykonań muzyki barokowej i wczesnoklasycystycznej. Grupę tę, uhonorowaną w 2006 r. nagrodą Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej, współtworzą soliści orkiestr symfonicznych i profesorowie Akademii Muzycznych.

Bilety na Speaking Concert dostępne na stronach: https://www.bilety24.pl/ i https://www.tixer.pl/

Powrót do góry