Znamy artystów!

Znamy artystów!

Wspaniałe wieści! Możemy już uchylić rąbka tajemnicy w sprawie wykonawców Bolera! Kto pomoże opowiedzieć o dziele Ravela?

Dr hab. Ewa Guzowska – znakomita altowiolistka, laureatka konkursów tak licznych, że trudno je zliczyć, niestrudzona poszukiwaczka artystycznych ścieżek. Współpracuje z Kwartetem Wielkopolskim, wspótworzy zespół muzyki współczesnej An_Arche, pracuje w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Ma na swoim koncie kilkanaście prawykonań dzieł na altówkę solo, altówkę z fortepianem oraz altówkę z towarzyszeniem orkiestry - skomponowanych i dedykowanych specjalnie dla niej.

 

 

 

 

Sławomir Kamiński – wszechstronny organista i prawdziwy człowiek renesansu. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Ukraina). Jest kierownikiem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną, prowadząc jako adiunkt klasę organów w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

(fot. T. Podwysocki)

Eliza “La Mora” i Diaa Eddin “El Moruno” – tancerze flamenco

Eliza „La Mora” – tancerka, choreograf i instruktorka. Stypendystka i absolwentka Fundación Cristina Heeren de Arte Flamenco w Sewilli, gdzie w latach 2011-2013 szkoliła się pod kierunkiem takich mistrzów tańca jak m.in. Milagros Mengíbar, Javier Barón, Luisa PalicioAntonio Molina ‘El Choro’. Elitarną szkołę tańca flamenco ukończyła w 2013 roku. Następnie swoje umiejętności doskonaliła podczas intensywnych zajęć tanecznych prowadzonych w innych renomowanych szkołach tańca flamenco w Sewilli.

 

Diaa Eddin „El Moruno” – tancerz, instruktor i choreograf. Trenował również balet, taniec współczesny i nowoczesny. W 2004 roku dołączył do grona tancerzy Teatru Tańca Enana (Syria), z którym odbył tournee po większości krajów arabskich, a w 2006 roku wziął udział w ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Azjatyckich w Ad-Dauha. W 2008 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Tańca Caracalla w Libanie. Jako solista wystąpił w zakrojonych na szeroką skalę spektaklach tanecznych, które zaprezentowano podczas światowego tournee w Libanie, Algierii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

 

Poza tymi nieodzowni i niezastąpieni: maestro Marcin Sompoliński i Orkiestra Collegium F.! 

Powrót do góry