REQUIEM
REPERCUSSION1200X444
previous arrow
next arrow
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Speaking Concert – Ostatnie Requiem, czyli M jak Mozart

28 marca, 19:00 - 21:00

Tym razem pora na jednego z największych kompozytorów wszech czasów – Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz jego słynne, owiane tajemnicą Reqiem d-moll!
W programie koncertu poświęconego jednemu z największych arcydzieł literatury muzycznej, poza analizą dzieła, okolicznościami jego powstania i historią wykonań, padają odpowiedzi na szereg pytań związanych z mitami i legendami, które przylgnęły do tego utworu na przestrzeni ponad dwóch stuleci od jego powstania.

Odpowiemy na następujące pytania:

-Kto był zleceniodawcą napisania “Requiem”?
-Ile zainkasował Mozart za swój ostatni utwór?
-Czy na pewno skończył komponowanie “Requiem”
na pierwszych taktach “Lacrimosy”?
-Czy w dniu pogrzebu Mozarta padał deszcz?
-Dlaczego nie znamy miejsca jego pochówku?

Speaking Concert to niesamowite wydarzenie muzyczne, które łączy w sobie najznamienitsze utwory klasyczne z nowoczesnymi multimediami oraz charyzmatycznym komentarzem maestro Marcina Sompolińskiego.

W programie koncertu poświęconego jednemu z największych arcydzieł literatury muzycznej, poza analizą dzieła, okolicznościami jego powstania i historią wykonań, padają odpowiedzi na szereg pytań związanych z mitami i legendami, które przylgnęły do tego utworu na przestrzeni ponad dwóch stuleci od jego powstania.
W programie odpowiemy na następujące pytania:
• Kto był zleceniodawcą napisania „Requiem”?
• Ile zainkasował Mozart za swój ostatni utwór?
• Czy na pewno skończył komponowanie „Requiem”
na pierwszych taktach „Lacrimosy”?
• Czy w dniu pogrzebu Mozarta padał deszcz?
• Dlaczego nie znamy miejsca jego pochówku?

czas trwania: 65 minut

Wykonawcami koncertu będą m.in.:
Orkiestra Collegium F zespół złożony z wybitnych młodych i kreatywnych muzyków – studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych. Pełne pasji interpretacje Collegium F przysporzyły orkiestrze uznania ze strony melomanów i współpracujących z nią artystów. Przez ponad dziesięć lat swojej działalności Collegium F współpracowało z wieloma wybitnymi artystami. Do grona muzyków, z którymi orkiestra miała przyjemność pracować, należą m.in.: AudioFeels, Alicja Majewska, Artur Andrus, Irena Santor, Edyta Górniak, Leszek Możdżer, Tomasz Szymuś, Michał Szpak, Krzysztof Skiba, Bogusław Kaczyński, Andrzej Jagodziński, Marzena Michałowska, Jacek Kortus, Krzysztof Jabloński, Dariusz Stachura, Paweł Skałuba, Iwona Hossa i wielu innych.

Marcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

Poznański Chór Chłopięcy – Założycielem chóru był Jerzy Kurczewski (1924-1995) wybitny dyrygent i pedagog, autorytet w dziedzinie chóralistyki, twórca istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej. Jego Poznański Chór Chłopięcy koncertował ponad 2200 razy w wielu krajach na 4 kontynentach. Brał udział w licznych prestiżowych festiwalach muzycznych, występował m.in. w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein. Zespół zarejestrował wiele płyt, dokonał światowych prawykonań znaczących dzieł kompozytorów współczesnych.
Dyrektorem nowego Poznańskiego Chóru Chłopięcego jest Jacek Sykulski – kompozytor i dyrygent. Więcej informacji na http://pchch.pl

Szczegóły

Data:
28 marca
Godzina:
19:00 - 21:00
Witryna internetowa:
https://bilety.fabryka-sztuki.com.pl/speaking-concerts-ostatnie-requiem-czyli-m-jak-mozart-03-2021-bilety/

Miejsce wydarzenia

Aula UAM
ul. Wieniawskiego 1
Poznań, Poland

Organizator

Fundacja Fabryka Sztuki
Adres e-mail:
produkcja@fabryka-sztuki.com.pl
Zobacz witrynę: Organizator