REQUIEM
REPERCUSSION1200X444
previous arrow
next arrow
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Speaking Concert – Czardasz

24 kwietnia, 17:00 - 19:00

Węgry. Bratnie dusze Polaków, pyszne wino, język niepodobny brzmieniem do żadnego innego i oczywiście… pełna radości i pasji muzyka – z tym właśnie kojarzy się ta naddunajska kraina!

Zapraszamy Państwa w magiczną podróż do kolebki Czardasza – narodowego tańca węgierskiego pełnego temperamentu i nieoczekiwanych zwrotów akcji!

Taki właśnie będzie nadchodzący Speaking Concert „Czardasz…”podczas którego wspólnie z naszymi artystami przeniesiemy się do roztańczonego Budapesztu!

Tytułowy taniec nie służył tylko i wyłącznie jako tło do energicznych pląsów, stylizacje czardasza możemy znaleźć w wielu operetkach takich kompozytorów jak Kálmán, Strauss czy Lehár. Ale nie tylko!

Aby odkryć tą niezwykle emocjonalną muzykę w zupełnie nowy sposób, zapraszamy na Speaking Concert „Czardasz…”, czekamy na Państwa z uniesionym kieliszkiem Tokaju w dłoni i niecierpliwymi nogami rwącymi się do tańca!

W programie m.in. Czardasz Rozalindy „Klänge der Heimat” z II aktu operetki „Zemsta nietoperza”, V, VI i XV Taniec Węgierski J.Brahmsa, Czardasz z operetki „Cygańska Miłość” Franciszka Lehara i wiele innych.

Marcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

Joanna Horodko – sopranistka, laureatka i finalistka konkursów wokalnych m.in.: Passau, Sycylia. Solistka teatrów operowych i muzycznych w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, a także Austrii, Holandii, Belgii i Niemiec. Wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Sara Czureja – cymbały

Orkiestra Collegium F – zespół złożony z wybitnych młodych i kreatywnych muzyków – studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych. Pełne pasji interpretacje Collegium F przysporzyły orkiestrze uznania ze strony melomanów i współpracujących z nią artystów. Przez ponad dziesięć lat swojej działalności Collegium F współpracowało z wieloma wybitnymi artystami. Do grona muzyków, z którymi orkiestra miała przyjemność pracować, należą m.in.: AudioFeels, Alicja Majewska, Artur Andrus, Irena Santor, Edyta Górniak, Leszek Możdżer, Tomasz Szymuś, Michał Szpak, Krzysztof Skiba, Bogusław Kaczyński, Andrzej Jagodziński, Marzena Michałowska, Jacek Kortus, Krzysztof Jabloński, Dariusz Stachura, Paweł Skałuba, Iwona Hossa i wielu innych.

 

Szczegóły

Data:
24 kwietnia
Godzina:
17:00 - 19:00
Witryna internetowa:
https://bilety.fabryka-sztuki.com.pl/speaking-concerts-czardasz-30.01.2022-poznan/

Miejsce wydarzenia

Aula UAM
ul. Wieniawskiego 1
Poznań, Poland

Organizator

Fundacja Fabryka Sztuki
Adres e-mail:
produkcja@fabryka-sztuki.com.pl
Zobacz witrynę: Organizator