REQUIEM
REPERCUSSION1200X444
previous arrow
next arrow
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Speaking Concert – Ostatnie Requiem, czyli M jak Mozart

6 listopada, 17:00 - 19:00

Tym razem pora na jednego z największych kompozytorów wszech czasów – Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz jego słynne, owiane tajemnicą Reqiem d-moll!
W programie koncertu poświęconego jednemu z największych arcydzieł literatury muzycznej, poza analizą dzieła, okolicznościami jego powstania i historią wykonań, padają odpowiedzi na szereg pytań związanych z mitami i legendami, które przylgnęły do tego utworu na przestrzeni ponad dwóch stuleci od jego powstania.

Odpowiemy na następujące pytania:

-Kto był zleceniodawcą napisania “Requiem”?
-Ile zainkasował Mozart za swój ostatni utwór?
-Czy na pewno skończył komponowanie “Requiem”
na pierwszych taktach “Lacrimosy”?
-Czy w dniu pogrzebu Mozarta padał deszcz?
-Dlaczego nie znamy miejsca jego pochówku?

Speaking Concert to niesamowite wydarzenie muzyczne, które łączy w sobie najznamienitsze utwory klasyczne z nowoczesnymi multimediami oraz charyzmatycznym komentarzem maestro Marcina Sompolińskiego.

W programie koncertu poświęconego jednemu z największych arcydzieł literatury muzycznej, poza analizą dzieła, okolicznościami jego powstania i historią wykonań, padają odpowiedzi na szereg pytań związanych z mitami i legendami, które przylgnęły do tego utworu na przestrzeni ponad dwóch stuleci od jego powstania.
W programie odpowiemy na następujące pytania:
• Kto był zleceniodawcą napisania „Requiem”?
• Ile zainkasował Mozart za swój ostatni utwór?
• Czy na pewno skończył komponowanie „Requiem”
na pierwszych taktach „Lacrimosy”?
• Czy w dniu pogrzebu Mozarta padał deszcz?
• Dlaczego nie znamy miejsca jego pochówku?

czas trwania: 65 minut

Wykonawcami koncertu będą m.in.:
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej – jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. Tworzą go najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych, m.in. Akademii Muzycznej w Krakowie, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Hochschule für Musik w Karlsruhe, Royal Music Conservatoire w Brukseli, Conservatoire International de Musique w Paryżu i Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu. Zespół rozpoczął działalność w 2003 roku, tuż po sukcesach na 53 festiwalu Jünger Künstler Bayreuth. W 2005 roku, za sprawą Elżbiety Pendereckiej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zadebiutowała podczas IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą.

Marcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

Poznański Chór Chłopięcy – Założycielem chóru był Jerzy Kurczewski (1924-1995) wybitny dyrygent i pedagog, autorytet w dziedzinie chóralistyki, twórca istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej. Jego Poznański Chór Chłopięcy koncertował ponad 2200 razy w wielu krajach na 4 kontynentach. Brał udział w licznych prestiżowych festiwalach muzycznych, występował m.in. w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein. Zespół zarejestrował wiele płyt, dokonał światowych prawykonań znaczących dzieł kompozytorów współczesnych.
Dyrektorem nowego Poznańskiego Chóru Chłopięcego jest Jacek Sykulski – kompozytor i dyrygent. Więcej informacji na http://pchch.pl

Miejsce wydarzenia

Auditorium Maximum
ul. Krupnicza 33
Kraków, Poland

Organizator

Fundacja Fabryka Sztuki
Adres e-mail:
produkcja@fabryka-sztuki.com.pl
Zobacz witrynę: Organizator